Kronika gildy (12/2016) Kronika gildy (12/2016)

Kategorie: Tripartita hraje WoW - vložil Meriadoc 5.Listopad 2006 v 18:47

Skromný začátek (8/2005 - 11/2005)

Počátky gildy (na MystiQu) sahají ke konci srpna 2005, kdy se pár známých ze světa Azerothu dohodlo na jejím vytvoření. Meriadoc, Jerra a Johanka jsou zakládající členové, ale brzy po nich přišel i Hanzel a Cinky. Do konce epochy se v gildě objevili například Eld, Zoro a Kalessin. Konečný součet bylo 14 dobrodruhů, nikomu se však nepodařilo dostat se na nejvyšší úroveň. Fórko bylo tehdy absolutně provizorní a hostoval ho Meriadoc na svých osobních stránkách.

Rozmach a útlum (12/2005 - 5/2006)

Do dalšího věku jsme nastupovali v plné síle z minula. Navíc se nám podařilo získat do svých řad stálice jako Fleex, NightShade nebo Paco. Mezi nové členy v gildě patřil i Jeff, který jako první z gildy později dosáhnul na nejvyšší příčku (tehdy level 60), následován Gothikem a Meriadocem. To už však přicházel úpadek, kdy více než polovina gildy odešla a přestala s WoWkem. Šedesátého levelu nakonec dosáhli všichni, kteří zůstali věrní. Dokonce jsme se několikrát podívali i do Blackrocku. Ke konci se nám opět podařilo gildu mírně oživit sloučením s menší skupinkou hráčů ze Společenství Lva, které vedla Zollome. S přispěním Cossiho a Hanze byly zprovozněny první plně funkční gildovní stránky, chat a fórko, které mimochodem funguje dodnes.

Štít Aliance (6/2006 - 9/2006)

V tomto věku si Tripartita zasloužila asi největších poct a dosáhla největších úspěchů. Někteří hráči opět skončili, ale vhodně doplněni o Faidru, Kirgena a navrátilce Paca (sledujte kolikrát se vrátí, tohle je poprvé) jsme se stali největší a nejsilnější alianční gildou. Horda měla na začátku obrovskou přesilu, ale karta se postupem času pomaličku obracela. Neměli jsme určitě nejpočetnější členskou základnu, ale určitě nejsehranější. Stalo se tak i díky tomu, že do gildy přibyla nová krev v podobě starých známých z minula … mladé alianční gildičky Inquisition Squad, jejíž členové Dann, Deann, Pyro, Woozie a Bethaya za nás víceméně pokládají životy dodnes. Konečné zúčtování bylo skoro dvě desítky postav na šedesátce. Ke konci se tehdy do gildy snažili dostat Blackangel, Wolfin a Leviathan, ale nebylo jim vyhověno, byli tehdy přijati do naší záložní gildy Lightbringers.

Éra změn (10/2006)

Když přišel nový věk, na “novém” emulátoru, vypadalo to s gildou všelijak. Opět se však podařilo doplnit, především o dlouhodobé zájemce z minulé epochy, kteří působili v Lightbringers a to především BlackAngel, Wolfin nebo Leviathan. Přesto v gildě pomaličku vyprchával počáteční elán, chyb ve hře bylo opravdu mnoho, ty lepší změny těžko nahrazovaly nové a nové bugy. První, kdo to nevydržel byl Alin a odešel za lepším. Po několika málo týdnech ho následovala více než desítka hráčů a Tripartita se rozdělila. Meriadoc od té doby vedl skupinku na Dentargu a BlackAngel na MystiQu. A když už mluvíme o změnách, je třeba podotknout, že Cossi nahodil druhý design gildovních stránek, změnil se hosting (20GB) a tak to je až do dnešních dní.

Nový začátek (11/2006 - 1/2007)

Gildy na obou serverech museli nejdříve projít fází stabilizace, poté vhodného doplnění. Členská základna byla slušná, zájemci také, takže všechno bylo v našich rukou. Zážitky z oficu byly úžasné a všichni jsme rychle nastartovali k šedesátce. Většina nově příchozích se dobře zařadila, byli však i takoví, kterým se to nepodařilo a za členy jsme je nevzali. Společně jsme vyčistili všechny instance “starého světa”. O to cennější to pro nás bylo, že nešlo o boosty, hlavně ten Hakkar v Sunken Temple byl nádhernej. Nebo Zorův a Chocholusikův quest na epické koníky (warlocký a paladinský). Na Mystiqu se tehdy objevil v gildě šílený Hugo a postupně i další “gdyňáci” od Seteho.

Outland (1/2007 - 3/2007)

S velkou pompou a po dlouhém čekání byl otevřen Temný Portál. Na otevření jsme samozřejmě nemohli chybět a nutno dodat, že aliance měla výrazně navrch a ovládla přístupovou cestu. Málokterý horďák se na druhou planetu v prvních hodinách podíval. Dost našich hráčů vlastnilo datadisk od prvního dne a směřovali k novému vrcholu => levelu 70. V gildě se objevili i první draenei shamani, byli nám i alianci velkou posilou a oporou. Outland byl tehdy obrovský a na jeho projití bylo třeba hodně času. Přesto stále přebývaly důvody se do starého světa vracet. Jeskyně Času (Caverns of Time) a hrad Karazhan jsou dodnes místa s ohromnou historií a plní se tam důležité části prequestů do nových dungů (prequesty byly později zrušeny). Na Mystiqu se situace ustálila a hraní bylo nejlepší za posledního půl roku. Black se svými oficery Leviathanem a Wolfinem měli v gildě pořádek a celkově se dařilo.

Raidování (3/2007 - 4/2007)

V momentě, kdy se v gildě objevovalo stále více sedmdesátek bylo jasné, že se musí začít se společným raidováním. Ideální bylo samozřejmě začít v jednodušších instancích, naučit se postupy a celkově se sehrát. Navíc v takových případech nehrál roli konkrétní level postavy. A většina high-levelů si společné raidování s low-levely užívala. Upper Blackrock Spire s generálem Drakkisathem na konci jsme vyčistili mnohokrát, nejeden z nás si něco odnesl, jen tak ze sentimentu. Molten Core a Blackwing Lair jsme nakoukli jen tak na začátek, aby se neřeklo. Větší pozornost byla upřena na Zul’Gurub a opakovaně jsme tam zabili pavouka, netopýra, hada, tygra, raptora, pantera nebo hydru. Meriadoc měl neuvěřitelnou kliku a kniha “Polymorph: Turtle” padla hnedka napodruhé (tehdy byl drop mizivý, ne jak dnes). K Hakkarovi jsme se dostali jen jednou a nepodařilo se nám ho sundat. Největší raidovací úspěch přesto přišel na druhém kontinetu starého světa v Onyxia Lairu. My, hrdí bojovníci aliance z Tripartity na Dentargu porazili Lady Onyxii (tu starou, ne tu z WotLK).

Rozpad (5/2007)

 V jednu chvíli jsme byli na vrcholu a hned v zápětí bylo vše ztraceno. Jablkem sváru se stalo raidování ve starých instancích a dále nemá cenu se k tomu vracet a šťourat se v takových nepříjemnostech. Velká slova již byla vyřčena, někteří by je radši vzali zpět, jiní ne. Výsledkem bylo, že gilda na Dentargu přestala víceméně jako gilda fungovat. Kdo nechtěl odejít k hordě, ten odešel do jiné gildy. A záchytným bodem našeho společenství se stal opět mystiq, bašta Tripartity. Nově rozšířená a silná, možná i víc než dřív.

Nové gildy (5/2007 - 11/2007)

Většina bývalých tripartiťáků odešla k hordě na Drak’Thul a založila si gildu Bratrstvo pod vedením Zora, kterému nejvíc pomáhali Faidra a Darken. Jaris, Paco a pár dalších odešli v rámci Dentargu do Demoliční Čety. Meriadoc s Jerrou a později i Elerdiel a Pyro se přihlásili do Redemption (tehdejší tvrdá progresovací mezinárodní gilda). Ele následně odešel někam úplně jinam, Pyro kouknul do Bratrstva. Ildelme se vrátil na Thunderhorn do Memento Mori. Deann se po roce vrátila ke hraní a když přešel Meriadoc zpátky do Tripartity, tak tam byli sami dva. Na Mystiqu se gilda držela perfektně a celkovou situaci jasně podtrhlo letní stretko, kde vlastně kromě pořadatelů byl každý z neoficu.

Darkfall (7/2007)

Přes dva roky s jednou hrou je to přece jen trošku, aspoň sem tam, nuda a stereotyp. A tak, když se Meriadoc dozvěděl o chystané hře jménem Darkfall Online a viděl upoutávky, hned ho nadchla. Informoval gildu a rozšířil příspěvky i po jiných většinou herních serverech. Zájem byl a klan byl přihlášen do beta testingu. Jenže to byl spíš běh na dlouhou trať, v záloze byly ještě hry Age of Conan a Warhammer online. Ani jedna z her nakonec neuspěla, World of Warcraft se svými datadisky jasně zvítězil.

Shledání (12/2007 - 5/2008)

Elerdiel a Millans se objevili u Ildeho v Mementu Mori a tam brzy přešel i Pyro s Deann. Po nich šla na Thunderhorn i Jerra a nakonec Meriadoc, jenž si tam založil další Tripartitu. V této 3P se zanedlouho všichni setkali, z rozpadlého Bratrstva se přidali Faidra a Alin. Často se s nimi ukazovali i Ele s Ildem a Millim. A tehdy bylo rozhodnuto, že gildu zkusí rozjet podruhé.

Velký rozjezd na Hromovém rohu (5/2008 - 11/2008)

Jako první se nám podařilo “ulovit” kluky, kteří transferovali z jiných serverů Lisboan, Hejma, Caryfuk a s těmi jsme tvrdě propgresovali Karazhan. Když po nich přišla ještě jiná trojice a to Norad, Pharaoh a Soul staly se Karazhany farmou a šlo se progresovat do Zul’Amanu. Mezitím se domluvilo spojení s gildou Czech Steel, odkud k nám přišli dnes již erární členové Strowler a Sarqueny, jež byla původem pro změnu z další české TH gildy Heart of Europe. Tehdy s v Tripartitě objevili i Nephophis a Lywenn, po nich Riam se Smajou a z Dentargu se vrátil Paco (podruhé). A pak ze Spinebreakeru dorazila postupně banda nějakých 10-12 šílenců a začali jsme chodit pětadvacítkové raidy. Dřív, než jsme si je stačili pořádně vychutnat už byl ovšem oznámený datadisk a aktivita zase tak nějak polevila.

Lich King a první raidy (11/2008 - 5/2009)

Již po třech týdnech levelování jsme získali první skalpy bossů v “novém” Naxxramasu a přesně o měsíc později jsme dosáhli prvních úspěchů i v pětadvacítkové verzi. Posilněni o přeběhlíky z Mystiqu, jimiž byli například Nikitin, Digdag nebo Cariana a s příchodem další větší skupiny hráčů tzv. “Hustopečáků” se nám nadále dařilo a plnili jsme týdenní plány ve všech verzích dostupných raidů. Tehdy jsme taky zažili krásný bug na Malygosovi (bosse s enrage timerem 10 minut jsme složili po 12 minutách). Ale to už se blížil Ulduar a podle zvědů, co testovali na PTR měly přijít krušné chvíle. Po dvou letech se do Tripartity přes několik oklik vrátil Bigless. A po neuvěřitelých 7 letech se setkali i Canes s Meriadocem, dávní spolubojovníci z před-WoWské éry 3P.

Klasická raidovací houpačka (5/2009 - 11/2009)

A taky že jo, Ulduar byl pro Tripartitu jedno velké trápení a nutno dodat, že pár hráčů to nevydrželo a odešlo. Teprve s příchodem dalšího raidu se v Ulduaru začalo dařit, ale to už bylo pozdě. Crusader Coloseum byla jiná káva, po počátečních neúspěších jsme se tam dobře vybavili, na desítkovém hardmodu i krásně zaprogresovali a pokořili jej. Mezitím, co odešel Ele se opět vrátil Paco (potřetí). Ale to už jsme opět vyhlíželi nový raid, Icecrown Citadelu se stěžejním bossem celého datadisku Arthasem. Po spuštění první části to ještě nevypadalo zle, ale když přišly na řadu těžší boje, opět se projevila skutečnost, že “není kde brát” a místo příchodů převažovaly odchody.

Nové vedení (3/2010 - 8/2010)

Zatímco Sarqueny hraní omezila na minimum až nulu už dávno, tak se stalo, že Meriadoc s Jerrou skončili úplně. Brzy na to z gildy odešli Nikitin a Selenicka a vedení bylo víceméně fuč. Odcházeli i jiní hráči a vypadalo to špatně. Naštěstí se v gildě objevili jiné vůdčí typy a ty vyvstaly na povrch. Nový vůdce Vochomourek se sekundanty Arzim a Rubielem se mohli opřít o skupinku věrných a společnými silami se doprogresovali až k Arthasovi a zabili jej. Na pětadvacítce to sice ještě nedopadlo, ale není všem dnům konec. Příchod Deathwinga a jeho Cataclysmu je sice jistý, ale kdo ví kdy … mezitím Tripartita opět posiluje.

Velké změny a postupný pád (8/2010 - 4/2014)

Události na následujících řádcích jsem osobně nezažil, znám je spíše jako pozorovatel. Tři a půl roku gilda fungovala, hráči přicházeli a odcházeli, jak už to bývá. Vedení se snažilo. V Cataclysmu se vyprogresoval Cho’gal, Nefarion, Ragnaros i Deathwing. Posléze s příchodem Pandarie se podařilo rozjet raidy i tam. Tripartiťáci sejmuli všechno. První krok k jistému konci bylo však rozhodnutí, že fórum a tudíž mimoherní setkávání a pokec není třeba.

Konec (4/2014 - 11/2014)

Pak se u Siege of Orgrimmar něco stalo a gilda skončila víceméně úplně, zůstalo jen pár buď altů nebo neaktivních. Zbytek se rozprchl jinam. Stejně tak byli odejiti i hráči dlouhodobě neaktivní, takže při návratu k WoW se do 3P ani nemohli nalogovat.

Stěhování (11/2014)

Poté co mi Blizzard poslal 7 dní hraní zdarma, asi aby mě nalákali na datadisk, jsem si to včera teda pustil a založil gildu na Drak’thulu. Horďáckou. Uvidíme co z toho bude, je to výzva, velká.

Slibný rozjezd a slučování (11/2014 - 4/2015)

Podařily se mi dvě věci. Zaprvé kontaktovat spoustu bývalých tripartiťáků, kteří se přidali a pomohli gildu na začátku WoD našlápnout (musím zmínit především naturalizované Brňáky Digdag, Alin a Drak) a také nabrat spoustu nových hráčů, kteří měli zájem o klidné raidování. Jak se později ukázalo, nebylo tomu tak zcela a potýkali jsme se v členské základně se značnou fluktuací. Můj náborový spam ovšem neutuchal a najednou se po vánocích ozvala Depiho parta (gilda Family s Xindym, Bloodem, Witchkou, Lapydusem a dalšími), že bychom mohli zkusit společné raidování, oběma skupinám v té době něco chybělo, ale dohromady nám to v Highmaulu začalo jít. Když přišel další zásek a zlomová chvíle, tentokrát v Blackrock Foundry, tu kluci navrhli ozvat se další menší skupině s návrhem na společné raidování. Tentokrát to byl Sheeka a spol z Mythical Society (raid2 kam patřil Ruchura, Fio, Vene, Peky, Apo). Interně jsme řešili, co dál, jestli se k nim přidat a nebo to nechat dál na společném nezávislém raidování. Když po asi třetím společném raidu kluci z MS začali na našem TS řešit co dál, nadhodil lehce podnapilý Vašnosta lakonicky “a proč bychom nemohli jít k nim?”, no a slovo dalo slovo a invitli jsme je do 3P.

Stabilní parta (4/2015 - 9/2016)

Toho večera jsme položili základní kámen, řekl bych, docela pevného jádra gildy, které přetrvává doteď. Doprogresovali jsme spolu WoD (Hellfire Citadel) a pomale se začali připravovat na Legion. Ještě před startem se k nám přihlásila velká spousta zájemců, rovnou dvě bandy a rázem byly třicítkové raidy v ohrožení. Sice se pár jedinců pokusilo z vlaku vystoupit, ale netrvalo jim to dlouho a zase si nastoupili (že Fio a Digu).

Další boom a návrat ke kořenům (9/2016 - do teď)

A taky že jo. Obrovský přetlak způsobený spoustou nováčků, ale také staršími členy, kteří byli zvědaví na nový datadisk došlo k tomu, že jsme měli plné raidy a několik hráčů muselo zůstat mimo, na střídačce. Mimo jiné i to zapříčinilo, že jedna z těch part se s námi rozloučila. Nadále jsme pokračovali jen s tou druhou, která ovšem zanedlouho odešla také, ale ne celá. Přestože jsme byli kousek od pokoření heroicu, důvodem oddchodu byl slabý progres. “Curve” z Emerald Nightmare nám tak proclo o dva týdny později už více méně opět ve stabilním jádru, lehce doplněném o pár nových perspektivních duší. Těšíme se na Nighthold a Tomb of Sargeras příští rok.

Jak to vlastně bylo s Tripartitou před World of Warcraft ?

Přečtěte si článek: Historie Tripartity v před-WoW éře.

pokračování příště

2komentáře (2) »

  1. pekne pocteni. zvlaste kdyz par hracu, ktere jsi tady zminil znam. a jednoho dokonce velmi dobre. byl u nas v guilde. preji mnoho uspechu jak ve hre tak v realnem zivote. k

    komentář od nick — 14.12.2010 v 20:45

  2. Kdy bude pokračování??

    komentář od Riky — 28.2.2011 v 13:51

Vložte svůj komentář

Copyright © 2005-2016 www.tripartita-wow.com | Vytvořilo studio Cossi Design


Publikování nebo jakékoliv jiné formy dalšího šíření obsahu serveru www.tripartita-wow.com a jeho přidruženého fóra
jsou bez souhlasu provozovatelů stránek zakázány. Pro bližší informace nás kontaktujte na info@tripartita-wow.com