Historické statistiky hostingu Historické statistiky hostingu

Kategorie: Administrace - vložil Meriadoc 9.Prosinec 2013 v 23:54

Na začátku listopadu skončilo sedmileté působení našich gildovních stránek ve stávající podobě na profesionálním hostingu. Tak jsem si řekl, že bych mohl sesumírovat sesbírané statistiky a podělit se. Nejtěžší krok představovalo odfiltrování všech botů a jiných logovacích scriptů. Předtím nás rok a něco prezentoval design od Hanzela na Cossiho osobní doméně, z této etapy se však žádná data nedochovala.

A teď již k základním faktům: stránky včetně fórka a bývalých subdomén (chat, raid kalendář, dkp systém a wowwiki) zaznamenaly dohromady 210572 návštěv, což je průměrně nějakých 82 jednotlivých návštěv denně, o které se postaralo v průměru 36 unikátních návštěvníků (počet unikátních návštěvníků vychází z toho, že nikdo není počítán víckrát i když stránky navštíví v průběhu dne několikrát). Všichni návštěvníci dohromady pak postahovali 557 GB dat, především ve formě soundtracků, fotek ze srazů a screenů ze hry.

Další statistika se týká operačních systémů, výsledky jsou předvídavé, Windows patří více než 95%, zbytek tvoří Linux, Macintosh, mobily a dokonce i konzole. Mezi webovými prohlížeči si celkově nejoblíbenější pozici drží Firefox, jehož křivka je však mírně klesající, přičemž ho Google Chrome v posledním roce těsně předstihl, jeho současní uživatelé jsou právě bývalí majitelé FF, ale také IE, (zisky obou se v posledních 3 letech pohybují kolem 25-35%), třetí místo si s porcí dlouhodobě dosahující 20% drží Opera, čtvrtý Internet Explorer se pak pohybuje spíš pod 15%, a pátá Mozilla kolem 5%, zanedbatelný podíl necelé 1% dohromady tvoří Safari, Netscape a Konqueror. Celých 13% návštěvníků tvořili takoví, kteří na stránky přistupovali přes vyhledávače (převážně Google a Seznam), zbytek pak používalo buď přímou adresu nebo jakýkoliv typ bookmarku. Poslední statistika vypovídá o tom, co návštěvníci na vyhledávačích hledali a co je na naše stránky odkázalo, vyhrála slova a spojení wow/addon a wow/patch a jejich obměny (addony, addons, patche, patches) následované slovy warcraft, soundtrack, tripartita, thunderhorn a wowwiki.

Ohledně již zmíněného překvapení probíhá hlasování o podobě a místě konání. Pokud byste měli zájem se dozvědět něco víc již teď, tak neváhejte navštívit tento topik na fórku. Jinak bude finální podoba oznámena na vánoce a to také začneme přijímat přihlášky.

Žádné komentáře »

Tento článek neobsahuje žádné komentáře

Vložte svůj komentář

Copyright © 2005-2016 www.tripartita-wow.com | Vytvořilo studio Cossi Design


Publikování nebo jakékoliv jiné formy dalšího šíření obsahu serveru www.tripartita-wow.com a jeho přidruženého fóra
jsou bez souhlasu provozovatelů stránek zakázány. Pro bližší informace nás kontaktujte na info@tripartita-wow.com